Close

Podatek od pożyczki – zdrowe oszczędzanie

Bez podatku można przyjąć pożyczkę tylko od najbliższej rodziny, czyli od: małżonka, rodziców, dziadków, pradziadków, dzieci, wnuków, prawnuków, pasierba, ojczyma, macochy, rodzeństwa. Jeśli pożyczka od bliskich jest wyższa niż 9637 złotych, należy o niej poinformować urząd skarbowy. By nie płacić podatku, pieniądze muszą się znaleźć na rachunku bankowym tego, kto je przyjmuje.

Read More

POWOŁANIE BIEGŁYCH

Każdy pacjent, który doznał uszczerbku na zdrowiu w wyniku błędu medycznego może ubiegać się o zadośćuczynienie za cierpienie psychiczne i fizyczne, czyli naprawienie krzywdy niematerialnej rentę z tytułu utraty dochodu, bo np. na skutek błędu medycznego nie jest w stanie wykonywać dotychczasowej pracy i nie uzyskuje dochodu, który mógłby mieć, gdyby nadal pracował, a także z tytułu zmniejszonych widoków na przyszłość o odszkodowanie za krzywdę materialną.

Read More

Jak  walczyć o odszkodowanie za błędy medyczne?

Panuje przekonanie, że ze służbą zdrowia nie da się wygrać. Ale jest coraz więcej wyroków na korzyść pacjenta. To daje nadzieję innym osobom, których stan zdrowia pogorszył się w wyniku błędu medycznego.Dowiedz się szczegółów na podstawie pracowania Sylwii Monostori, która przedstawia historię Ireny z Warszawy. 49 latka o swoje walczyła ze szpitalem w sądzie przez sześć lat.

Read More

Chcesz zarabiać? Naucz się odmawiać!

Zamówienia posypały się jak z rękawa. Tylko ja jakoś wciąż nie miałam odwagi brać za swoją pracę pieniędzy… Po długich miesiącach bezskutecznego poszukiwania posady wpadłam na pomysł, by założyć własną firmę graficzną. Pracę straciłam trzy lata temu. Zwykłe redukcje, które jednak zwykłe nie były, bo objęły wyłącznie starszą kadrę. No cóż, młodzi szefowie woleli otaczać się […]

Read More